4-й ВСЕСВІТНЙ НАУКОВИЙ КОНГРЕС СПОРТУ І БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ (Республіка Польща)

17-19 жовтня 2018 року відбувся 4 Всесвітній науковий конгрес з бойових мистецтв і спорту, який проходив в рамках 7-ї Міжнародної конференції Всесвітньої спілки бойових мистецтв і спортивних єдиноборств. Організаторами цього наукового форуму був факультет фізичного виховання Жешувського університету, Республіка Польща. У конгресі взяло участь близько двохсот учасників з 23 країн світу (Австралії, Філіппін, Малайзії, Китаю, Японії, Південної Кореї, Канади, Бразилії, Чехії, Франції, Іспанії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Португалії, Росії, Словаччини, Словенії, Таїланду, України, США, Угорщини, Італії. Учасники  представили результати своїх досліджень, що стосуються проблем кінезіології, психології, історії, техніки і тактики бойових мистецтвах та систем самооборони і культури воїнів. Україна була представлена групою вчених з Національного університету фізичного виховання і спорту України (проф. Дутчак М., проф. Коробейніков Г., проф. Ніканоров Д., проф. Коробейнікова Л.) та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (проф. Мицкан Б.), які представили результати спільних досліджень за темами «Статевий диморфізм і нейродинамічні функції елітних дзюдоїстів» та «Психофізіологічні стани спортсменів з різним рівнем агресії».

Під час конгресу було проведено цілу низку майстер-класів з різних видів бойових мистецтв. Особливу цікавість серед учасників наукового конгресу мали майстер-класи з бойового гопака, проведені Володимиром Пилатом (засновник Бойового Гопака, Президент Міжнародної федерації бойового гопака) і його учнями (м. Львів).