Академію боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина відкрито!

Сьогодні, 11 січня 2020 року, відбулася знакова та важлива подія для усієї спортивної та академічної спільноти України – на базі Прикарпатського університету імені В. Стефаника відкрито Академію боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина.

Створена Академія має за свою місію виведення обдарованої спортивної молоді Західного регіону на світовий рівень спортивних досягнень. Враховуючи уже наявний потенціал тренерів-педагогів, студентів-борців, що навчаються та тренуються на Прикарпатті, а також на факультеті фізичного виховання і спорту, існуючі уже сьогодні здобутки борців на всеукраїнському, європейському та світовому рівні, із допомогою меценатів та спортивних функціонерів області та держави, народних депутатів України, на базі борцівської спортивної школи с. Джурів Снятинського району (керівник – заслужений тренер України Іван Курилюк) у Прикарпатському університеті починає роботу Академія боротьби.

Своєму створенню від ідеї до моменту перерізання символічної стрічки Академія завдячує народному депутату України, голові обласної федерації вільної боротьби Едуарду Прощуку, тренеру Івану Курилюку, ректору ПНУ Ігору Цепенді та декану факультету фізичного виховання і спорту Ярославу Яціву.

Безперечно, без величезного вкладу та підтримки друзів та меценатів реалізувати цей задум було б не можливо. Сьогодні,  на відкритті Академії, слова вдячності звучали для Олександра Чмихова, Василя Котіля, Олега Гончарука, Серія  Барни, Серія Пукіша, Романа Мулика, Володимира Тищенка, Руслана Гусака.

Ну, і мусимо похвалитися, що основу Академії складають студенти факультету фізичного виховання і спорту:

1. кандидат у майстри спорту України, переможець Чемпіонату України серед юнаків, Валентин Білашевський;
  2. кандидат у майстри спорту України, призер першості України серед юнаків Іван Чорногуз;
  3. кандидат у майстри спорту України, переможець першості України серед юнаків Іван Марусик;
  4. кандидат у майстри спорту України, переможець Чемпіонату України серед юнаків, призер Чемпіонату Європи серед юнаків Вадим Танасійчук;
  5. Майстер спорту України, Переможець Чемпіонату України серед юніорів. Срібний призер Чемпіонату України серед чоловіків Ярослав Гурський;
  6. Майстер спорту України, Чемпіон України серед чоловіків U-23  Валентин Блясецький;
  7. Майстер спорту України, Переможець Кубка України серед чоловіків, Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед кадетів, Бронзовий призер Чемпіонату Світу серед юніорів, Віталій Гурський;
  8. Майстер спорту України, Чемпіон України серед чоловіків. Бронзовий призер клубного Чемпіонату Світу серед чоловіків, Петро Білейчук;
  9. Майстер спорту України, Чемпіон України серед чоловіків. Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів, Іван Білейчук;
  10. Майстер спорту міжнародного класу України, Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед кадетів. Бронзовий призер Чемпіонату Світу серед юніорів Роман Гуцуляк;
  11. Майстер спорту міжнародного класу України, Чемпіон України серед чоловіків. Срібний призер Чемпіонату Європи серед чоловіків U-23 Іван Кусяк;
  12. Майстер спорту міжнародного класу України, Чемпіон України серед чоловіків U-23, Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів, Бронзовий призер Чемпіонату Світу серед чоловіків U-23 Ігор Никифорук;
  13. Майстер спорту міжнародного класу України, Чемпіон Європи серед кадетів, чемпіон Світу серед кадетів, Срібний призер Чемпіонату Європи серед юніорів Срібний призер Чемпіонату Світу серед юніорів Андрій Джелеп.

Бажаємо Академії легкого старту, плідної роботи та неймовірних результатів!